TEPLÁKOVINA

Teplákovina je materiál, který si většinou spojujeme s tepláky a sportovním oblečením, v dobách mého dětství a dospívání, to byly ty modré tepláky s vytahanými koleny, dole do gumy...Dnes je to úplně jinak, pro mě osobně velmi oblíbený materiál, z kterého se dá správnou technologíí ušít opravdu krásný  elegantní kousek.

Teplákovina je většinou bavlněný úplet, doplněná o tzv výplňkovou nit- proto její název výplněk.  Jsou už i viskozové teplákoviny, nebo s modalem- jsou splývavější a velmi příjemné na dotek- ale obtížněji se s nimi pracuje. Látka nekouše- spíše hladí, oproti běžnému úpletu je silnější, ale i zde záleží na gramáži látky. Běžně v obchodech můžete koupit tyto druhy teplákoviny:

POČESANÁ TEPLÁKOVINA- je tzv. počesaná z rubu, který připomíná jemný fleece, je velmi příjemná na dotek a hřeje více, než běžná teplákovina. Můžete ji použít na teplejší kalhoty, šaty mikiny, ale i kabátky, samozřejmě dětské oblečení.

NEPOČESANÁ TEPLÁKOVINA- má z rubu tzv. smyčku, je tenší než pošesaná teplákovina, dá se použít vpodstatě na jakékoliv vrchní oblečení, od tepláků, až po sako. Viskozová, nebo modalová, případně bambusová teplákovina se hodí na volnější splývavější oděvy, široké sukně a pod. Jednou z jejích vlastností je , že více rýsuje- bavlněná teplákovina příliš ne. Tyto teplákoviny i ve vyšší gramáži ( 280g/m2) Jsou slabší , než její bavlněná sestřička. Bavlněná teplákovina se vyrábí buď s elastnanem- ta drží tvar a pruží, a bez elastanu- pruží pouze tím, že je to úplet a mírně se vytahuje.

Dnes je teplákovina oblíbebý materiál a lze z ní vytvořit  spotrovní outfit, stejně jako elegantní kousek šatníku. Možnosti jsou vpodstatě neomezené. Můžete se opravdu vyřádit v tvořivosti a začít u "obyčejných" tepláků a postupně jak se budete zdokonalovat zkoušet náročnější projekty a kombinace.

Teplákovinu perte max. na 40 stupňů, a rozhodně nedoporuř'čuji používat sušičku, hlavně pokud máte tu s digitálním tiskem.

 DO 30.1 2023   MŮŽETE  MÍT KURZ NA SAKO Z TEPLÁKOVINY ZA VÝHODNĚJŠÍ CENU. 

Přístupy na kurzy nejsou časově omezené, proto můžete tvořit podle svých možností