Zakázková výroba a její „tajemství

Zakázková výroba a její tajemství a kouzlo.

Tady už neplatí žádné trendy ani nefungují šablony.

Máte před sebou klienta a jeho přání. Úkolem krejčové je převést sen nebo představu klientky do hmatatelné podoby. Nebo tak nějak navést na nejlepší schůdnou cestu. U zakázky na 100% plati, že model musí souznít s nitrem klientky, jinak to prostě nedopadne.

Za mě osobně má zakázková výroba jen klady. Je ale samozřejmě cenově dražší.

TADY JSOU VÝHODY ZAKÁZKOVÉ VÝROBY, NEBO TAKY NE. KAŽDÝ TO VIDÍ JINAK:

Klient si vybere materiál i barvu, jakou chce. Výběr je dnes velký. Samozřejmě, je dobré se v materiálech( jako klient) trochu orientovat, případně si nechat poradit, protože ne každý materiál je vhodný na každý střih, nebo typ postavy.
Můžete si zvolit střih , který Vám nejvíc vyhovuje, nebo se líbí a bude s vámi v souladu.
Oděv se vyrábí přímo na Vás, dělá se individuálně střih na Vaši postavu, vše se domodelovaná.
Vidíte jak oděv vzniká a můžete během zkoušek říkat, co chcete, případně, co nechcete, můžete regulovat délku i šířku , ne tedy třeba o 30 cm.

JAKÝ JE POSTUP:

Popíši svůj, jinde jsem nebyla.

Na začátku je pohovor s klientkou, řekne své představy, já řeknu názor a společně nějak doladíme. Poté se vybírá materiál, který si kupuje klient, pokud je zájem chodím s klientkami kupovat látku, je to trochu rychlejší a vpodstatě i levnější. Tady práce klientky končí a začíná moje. Musí se vytvořit papírový střih, i zde platí pravidlo, žádná Burda! Oděv se sestehuje a připraví na zkoušku, vyzkouší klientce, ta se většinou poprvé zděsí, protože to předtím ještě neviděla vznikat, čímž mě dostane na pokraj srdeční zástavy. A  oděv se začne tvarovat přímo na tělo klientky, podle jejího přání, vše se poznačí špendlíky, případně zakreslí křídou, tužka se nepoužívá. Kontrolují se záševky( pokud jsou)- výška,hloubka, umístnění, naznačují se kapsy, pokud je límec , kontroluje se zda sedí správně, zda je vyhovující, takto se kontroluje vše. Pokud jsi nějaké asymetrie postavy, i s tím je potřeba pracovat( např. skolióza, lordova, různě vysoké boky…). Poté se celý oděv upraví podle naznačení ( může být i každá polovina jiná), zakreslí se do papírového střihu  změny a celé se to přestříhá, pokud je třeba. Někdy to třeba není. Začíná se šít, oděv se sešije tam, kde to bylo jisté a nebylo třeba velkých změn. Poté se znovu zkouší, na druhé zkoušce už to vypadá vpodstatě jako hotový oděv, ale ještě stále jsou možné korekce, oděv sešitý na stroji a po žehlení vypadá jinak, než pouze nastehovaný. Takto se pokračuje, dokud to není finální. Finále bývá skvělé, takže stojí za to, to absolvovat znovu z někým jiným, a být součástí toho, že někomu plníte sen, i když víte že zase uslyšíte na začátku tu větu : To jako takhle to má vypadat?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.