Osobně jsem se o tomto „trendu“ dozvěděla asi jako jedna z posledních, neb mám to štěstí, že obchody s oděvy nenavštěvuji. Nebudu to komentovat jako modní trend, ale spíš technicky a trochu s nadsázkou…i když😊.
Moje kamarádka mi před lety vyprávěla, jak si byla koupit džíny …
Tak nějak chodila po obchodech a pořád to jako nebylo ono, už byla trochu unavená a i tak trochu nasraná. Vstoupila tedy do dalšího obchodu a trpělivě zkoušela. Pořád ale ta barva nebo střih nebyly jaksi ono. Pani prodavačce se rozsvítily oči a s větou: ,,máme už i unisex“, předložila další kus k ozkoušení. Tady jsem zbystřila i já, ptám se: ,,Co to jako je?
Ona: ,,To jsou kalhoty pro obě pohlaví.“
Já:,,A ?“
Ona:,,Zkusila jsem je. Barva byla super. Paní prodavačka mě přesvědčila, že jsou skvělý. V kabince nebylo úplně světlo. Jen jsou trochu dražší. Bylo mi to už trochu jedno. Doma čekaly děti, manžel, večeře a tak. Zaplatila jsem a jela nadšená, že mám džíny. “
Já:,,Počkej, tys to fakt koupila?“
Ona: ,,Ano. Přijela jsem domů. Vyzkoušela jsem si je s pocitem, jak krásná jsem. Koukám na sebe a říkám si, co je jako divně. Tak jsem požádala manžela, aby je vyzkoušel. Jemu padly jako ulitý. Pochopila jsem, co bylo divně. Nemám penis. “
Já: ,,No to je správně. Jen si nemáš kupovat takovou trotlovinu.“
Zajímalo by mě, kdo s tím přišel jako první, ale hledat to nebudu.
Prostě mužské a ženské tělo je konstrukčně odlišné. Ano, uznávám, že někteří pánové mají slušné trojky a některé dámy nosí knírek. Ale bráno z pozice výroby oděvů, jsou to dva různé obory – dámská krejčová, pánská krejčová. Konstrukce střihů je jiná, technologie i zpracování je jiné. Materiály se také dělí minimálně na pánské a dámské oblekové látky.
Takže prosím, zůstaňme u rozdělení dámské a pánské. Je to prověřené staletími….Přesto, že v dnešní době nám tu probíhá v tomto ohledu trochu neopodstatněný chaos.