Šití- láska, koníček, životní styl, terapie…


Tento článek je převzatý, ale naprosto souzním.

Už vím proč !
Přestože ke mě život nebyl zrovna nejvlídnější, nenechalo to na mě žádné neurotické stopy. Říkají o mě,že jsem vyrovnaná,klidná a nic mě nevyvede z rovnováhy. Dokonce, že dokážu přenášet ten svůj klid i na ostatní. Myslela jsem si vždycky, že to je dáno geneticky, někdo je nervní a stresuje se ze všeho a někdo je zase klidnější.
Jenže ono je to jinak!
Odborníci v neurologii, psychiatrii, sociální práci a pracovní terapii vysvětlili, co se skrývá za těmito emocemi. Tvůrčí práce je to! Tvrdí,že koordinace RUKA-OKO, koncentrace a opakované hloubání, potřebné při šití a podobných činnostech, posiluje naši psychiku. Švadlenky znají tu radost z tvoření, tu zábavu při výběru střihu a látky, ten adrenalin při přeměně kousku látky v něco úžasného, originálního a užitečného! Tento stav pojmenovali pojmem ,, flow ,, – je to čas totálního zapojení, soustředění a užívání si a to i tehdy, když se vyskytnou problémy a nedaří se. Naučené dovednosti např. při šití nám pomáhají dosahovat snadněji meditativního stavu. Meditace je prospěšná ke snížení krevního tlaku, pomáhá nám zbavovat se depresivních stavů a úzkostí. Lidé, kteří se zabývají tvůrčí činností mají menší pravděpodobnost, že se u nich vyskytne Alzheimer, ztráta paměti ,demence…Práce s látkami zbavuje stresu, posiluje sebevědomí a působí jako antidepresivum!
Toto všechno mějte milé švadlenky na paměti, až vám bude někdo vyčítat…,už zase sedíš u šicího stroje!?!
A vy, které jste ještě se šitím nezačaly, neváhejte a usedněte k tomu zázraku, kterému říkáme šicí stroj. Poznáte samy, že toto všechno je pravda a ten klid a pohoda vás bude nutit usedat do toho svého koutečku znova a znova..!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.